Aktualności i informacje dla studentów

Fotorelacja KNPiS: Warsztaty tworzenia prezentacji z narzędziem Shark

04 grudnia 2017
czytaj całość

W dniach 22-23 listopada KNPiS zoorganizowało wraz z Fundacją Stacja Motywacja cykl „Warsztaty tworzenia prezentacji  z narzędziem Shark”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację, którego głównym celem jest przygotowanie skutecznej prezentacji multimedialnej i wykształcenie umiejętności wystąpień publicznych wśród Studentów. Pan Paweł Jędrzejewski w ciekawy sposób pokazał nam, że nauka stanowi cenną platformę przyjemnych aktywności. 

 

czytaj całość…

Spotkania bożonarodzeniowe dla Studentów w Auli Copernicanum

04 grudnia 2017

Dziekan WAiNS dr hab. Radosław Krajewski, prof. nadzw., Prodziekan ds. Dydaktycznych dr Joanna Gomoliszek oraz Prodziekan ds. Nauki dr Piotr Siuda serdecznie zapraszają na spotkanie bożonarodzeniowe, które odbędzie się:

  • 16 grudnia 2017 roku o godz. 12.00 w Auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1 (na spotkanie zostali zaproszeni Studenci studiów niestacjonarnych)
  • 19 grudnia 2017 roku o godz. 10.30 w Auli Copernicanum przy ul. Kopernika 1 (na spotkanie zostali zaproszeni Studenci studiów stacjonarnych).

Spotkanie uświetni koncert Studentów Wydziału Edukacji Muzycznej (16 i 19 grudnia) oraz wykład ks. dr. Sylwestra Warzyńskiego (19 grudnia)."

czytaj całość…

Spotkanie w IPAIZ z ekspertami KMPG

27 listopada 2017
czytaj całość

22 listopada Nasi Studenci mogli porozmawiać z pracownikami KPMG - firmy, która jest liderem instytucji audytowo-doradczych na świecie. Oprócz tego zapewnili nam takie atrakcje jak koło fortuny i interesujące wykłady z zakresu rachunkowości i podatków.

czytaj całość…

Studenci Ekonomii i KN New Generation of Financiers w Okręgowym Muzeum w Bydgoszczy

01 marca 2017
czytaj całość

Dnia 23 lutego studenci pierwszego roku ekonomii wraz z członkami koła naukowego New Generation of Financiers mieli okazję wysłuchać wykładu na temat historii pieniądza na ziemiach polskich aż do schyłku XVII.  Spotkanie  to odbyło się w Okręgowym Muzeum w Bydgoszczy.  Studenci podczas wykładu dowiedzieli się między innymi, jakie były formy płatności przed erą monetarną oraz kiedy i w jaki sposób na ziemiach polskich pojawiły się pierwsze monety. Poznali również metody odczytywania ikonografii, jaką zamieszczano na monetach,  dlaczego je wydawano oraz przez kogo. Pod koniec wykładu studenci mieli okazje obejrzeć hologram studukatówki Zygmunta III, której numizmat powstał w bydgoskiej mennicy, a obecnie jest najbardziej wartościową polską monetą.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania z Panią Moniką Kilan Kierownikiem Referatu Udostępniania Informacji i Edukacji Statystycznej

31 stycznia 2017
czytaj całość

31.1.2017 Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Kierownikiem Referatu Udostępniania Informacji i Edukacji Statystycznej, w ramach którego poruszone zostały zagadnienia zakresu praktycznej statystyki. Za sprawą Pani Moniki Studenci Ekonomii i Administracji mogli dowiedzieć się także na czym polega praca w Urzędzie Statystycznym i w jaki sposób prowadzić analizy matematyczno-statystyczne. W drugiej części spotkania Studenci dowiedzieli się jak konstruuje się wskaźniki demograficzne oraz jak poruszać się po portalach Urzędu. Szczególnie interesująca wydała się dyskusja Studentów nt. pracy ankieterów spisu powszechnego oraz ich pytania dotyczące pracy i rekrutacji prowadzonej w urzędzie. Tradycyjnie po prelekcji odbyło się spotkanie Pani Kierownik z przedstawicielami Koła Naukowego. W spotkaniu uczestniczyli też Przedstawiciele Samorządu Studenckiego UKW za co dziękujemy.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania z przedstawicielkami Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej

18 stycznia 2017
czytaj całość

16.1.2017 Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z przedstawicielkami Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej Paniami Anną Szmyd i Małgorzatą Jankowską, w czasie którego poruszone zostały zagadnienia zakresu ekonomii społecznej. Za sprawą jednej z Prelegentek  Studenci Ekonomii i Administracji mogli dowiedzieć się także na czym polega praca w różnych instytucjach tworzonych przez samych zainteresowanych młodych ludzi.  W drugiej części spotkania Studenci dowiedzieli się jak działa TechKlub jako przestrzeń umożliwiająca rozwinięcie kompetencji w zakresie ICT i networkingu. Tradycyjnie po prelekcji odbyło się spotkanie Szanownych Pań z przedstawicielami Koła Naukowego.

czytaj całość…

Sukces Studentów Ekonomii na Ukrainie

20 kwietnia 2016
czytaj całość

Z radością informujemy, że Studenci Ekonomii wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Naukowej!

To ważne spotkanie (XVI Międzynarodowa Konferencja - Problemy systemu finansowego i kredytowego) odbyło się w dniach 14-15 kwietnia 2016 roku w Lwowskim Uniwersytecie Bankowości we Lwowie (Ukraina). Przez dwa dni młodzi naukowcy przedstawiali analizy finansowe i kredytowe, problemy zarządzania bezpieczeństwem finansowym i gospodarczym oraz rachunkowości i audytu. Wsród uczestników konferencji było dużo studentów ze znanych ukraińskich uczelni a także z Litwy, Rosji, Niemiec i innych krajów. Wśród polskich uczestników, znaleźli się Nasi Studenci, którzy zajęli trzy drugie miejsca w różnych kategoriach tematycznych. Gratulujemy

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania,

ul. M. K. Ogińskiego 16, pok. 211, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 32 36 743