Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo (fotogalerie)

Mikołajki ze Strażą Miejską

06 grudnia 2017
czytaj całość

Dnia 6 grudnia 2017 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie ze Strażnikami Miejskimi i ich czworonożnymi partnerami służbowymi. Strażnicy Miejscy przybliżyli zgromadzonym studentom pracę, którą wykonują na co dzień, pracę na rzecz społeczności lokalnej. Jedną z ciekawszych częsci wykładu był pokaz wykorzystania psów służbowych w służbie patrolowej. 

czytaj całość…

Warsztaty tworzenia prezentacji z narzędziem Shark.

27 listopada 2017
czytaj całość

W dniach 22-23 listopada nasze koło zoorganizowało wraz z Fundacją Stacja Motywacja cykl warsztatów pt. „Warsztaty tworzenia prezentacji  z narzędziem Shark”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przez Fundację, którego głównym celem jest przygotowanie skutecznej prezentacji multimedialnej i wykształcenie umiejętności wystąpień publicznych wśród Studentów. Pan Paweł Jędrzejewski w ciekawy sposób pokazał nam, że nauka stanowi cenną platformę przyjemnych aktywności. 

czytaj całość…

Debata pt. Zmiany w umowie o pracę na czas określony

14 listopada 2017
czytaj całość

Debata odbyła się w głównym budynku Biblioteki UKW i miała na celu przybliżenie zmian dotyczących umowy o pracę na czas określony obowiązujące od lutego 2016r. W debacie udział wzięli:

1. Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Bydgoszczy

2. Zastępca Przewodniczącego Wydziału Sądu Rejonowego w Świeciu

3. Przedstawiciel Oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Bydgoszczy

4. Przedstawiciel Związku Pracodawców Pomorza i Kujaw

5. Zastępca Przewodniczącego Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ "Solidarność".

Oprócz przedstawicieli swoją obecnością zaszczycił nas dyrektor Instytutu Prawa Administracji i Zarządzania dr hab. Janusz Wiśniewski prof.nadzw. a także Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych dr.hab Radosław Krajewski prof. nadzw. Organizatorem tej debaty było nasze koło wraz z opiekunem dr. Marcinem Skinderem.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania z Ambasador Banku Handlowego Citi Panią Moniką Jasińską

24 stycznia 2017
czytaj całość

W dniu 30 marca 2016 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Ambasadorką Banku Handlowego Citi, w czasie którego poruszone zostały zagadnienia z zakresu prawno-finansowego i organizacyjnego bankowości oraz couchsurfingu. Za sprawą prelegentki Studenci Ekonomii mogli dowiedzieć się także na czym polega praca stażysty w instytucjach unijnych Brukseli i jak godzić pracę ze swoimi pasjami.

czytaj całość…

Spotkanie z pracownikami ZUS

27 stycznia 2016
czytaj całość

W dniu 13.01.2015r. o godzinie 12:45, w Auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Panią Magdaleną Wojtaluk - Specjalistą Wydziału Organizacji i Analiz ZUS oraz z Panią Drotą Niemczyńską- Specjalistą Wydziału Organizacji i Analiz ZUS w Bydgoszczy. Był to kolejny wykład z serii „ Spotkanie z ciekawymi ludźmi”.

 

czytaj całość…

KNPiS i Sieć Obywatelska Watchdog Polska zorganizowały warsztaty z prawa do informacji publicznej dla Studentów

11 grudnia 2015

Dziś kolejny pracowity dzień za nami! Nasze Koło wraz z Fundacją Sieć Obywatelska Watchdog Polska zorganizowało warsztaty z prawa do informacji publicznej dla Studentów administracji i innych kierunków, w tym socjologii. Omówione zostały dziś sposoby uzyskiwania informacji publicznych oraz dochodzenia realizacji naszych praw. Temat ten był przedstawiany ze strony teoretycznej, co spotkało się z miłym entuzjazmem studentów ale i praktycznej. Warsztat prowadzony był przez Szymona Osowskiego – prawnika, prezesa Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, który jest uznawany za jednego z najbardziej wpływowych prawników (w rankingu Dziennika Gazety Prawnej w 2014 r. zajął dziewiąte miejsce, natomiast w 2015 r. – czternaste), a także został oznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem zasługi. Kilka słów dodał również Bartosz Wilk- członek Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Sieci Obywatelskiej – Watchdog Polska.

czytaj całość…

Fotorelacja z konferencji Współczesne problemy prawne, ekonomiczne i społeczne. Teoria a praktyka

04 czerwca 2015
czytaj całość

W dniu 2 czerwca 2015 roku Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało konferencję naukową "Współczesne problemy prawne, ekonomiczne i społeczne. Teoria a praktyka". Podczas konferencji omówiono zagadnienia z zakresu prawa karnego,  prawa pracy, medycznego a także aspekty aktualnych problemów społecznych w XXI wieku, w tym także problemy związane z ustrojem demokratycznym. Za sprawą ożywionej dyskusji zbliżył się prawniczy punkt widzenia z praktyczną jego realizacją w kontekście ekonomicznym i społecznym.

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania KNPiS z Panią Dyrektor NIK

10 grudnia 2014
czytaj całość

W dniu 10.12.2014r. o godzinie 14.30, w Auli Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Koło Naukowe Prawo i Społeczeństwo zorganizowało spotkanie z Panią Oliwią Bar - Wicedyrektorem Delegatury NIK w Bydgoszczy (w zastępstwie za Dyrektor Delegatury Najwyższej Izby Kontroli w Bydgoszczy - Panią Barbarę Antkiewicz). Podczas spotkania na temat: "Funkcjonowanie Najwyższej Izby Kontroli" omówione zostały efekty pracy NIK, a szczególnie skuteczność działań w służbie publicznej dla Rzeczypospolitej Polskiej. Pani Oliwia Bar zaprezentowała także etapy związane z przeprowadzaniem kontroli przez NIK, zwracając szczególną uwagę na ilość skontrolowanych podmiotów w 2013 roku. Pani Wicedyrektor przedstawiła, w jaki sposób dokonuje się kwalifikacji kandydatów do pracy w NIK. Na zakończenie spotkania Nasz Gość odpowiedział na zadane pytania, udzielając rozmówcom szczegółowych wyjaśnień. Kolejny raz zorganizowane przez nasze koło "Spotkanie z ciekawymi ludźmi" okazało się dla wszystkich interesującym doświadczeniem

czytaj całość…

Fotorelacja ze spotkania z Dyrektorem Urzędu Pracy

26 listopada 2014
czytaj całość

26 listopada o godzinie 14:30 odbyło się spotkanie z Dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Panem Tomaszem Zawiszewskim w ramach cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi" Koła Naukowego Prawo i Społeczeństwo. Tematem spotkania była „Sytuacja absolwentów uczelni wyższych na rynku pracy”. Pan Dyrektor przedstawił wykresy dotyczące statystyk bezrobocia w Bydgoszczy. Omówione zostały struktury osób bezrobotnych ze względu na wiek oraz wykształcenie. Dalsza część spotkania przerodziła się w dyskusję. Studenci bardzo chętnie zadawali pytania. Pan Dyrektor stwierdził, że najefektywniej jest szukać pracy w Internecie, jednak podejmując taką pracę trzeba zwracać uwagę na to aby umowa była zawarta na piśmie oraz żeby zapisano w niej rodzaj pracy oraz kwotę wynagrodzenia. Doradził także, aby po studiach odbyć staż co być może przyczyni się do późniejszego zatrudnienia.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania,

ul. M. K. Ogińskiego 16, pok. 211, 85-092 Bydgoszcz, tel. 52 32 36 743